wejście do domku

Spacerem po okolicy 

Zachęcamy do zapoznania się z naszą zakładką “Co warto zobaczyć” – tam przedstawiliśmy Wam kilka z naszych prywatnych, ulubionych destynacji wycieczkowych, a poniżej przedstawiamy nasze ulubione warmińskie szlaki!  

Atrakcje w okolicy Za piecem

Jezioro Bobrzynek to niewielki zbiornik wodny otoczony lasami i lasami mieszanymi. Roślinność szuwarowa jest słabo rozwinięta, występują jedynie nimfeidy (rośliny o liściach pływających). Zbiornik wodny jest łatwo dostępny, ale jego brzegi są wysokie i pagórkowate. 
 
Szlak dookoła Jeziora Szeląg Mały. Jest to szlak o długości prawie 10 km, oznaczony w terenie kolorem żółtym. Tworzy pętlę – zaczyna się i kończy w Starych Jabłonkach. Jest to głównie szlak leśny. Polecamy dla miłośników fortyfikacji. Ale nie tylko. Spacer tą ścieżką będzie przyjemny dla każdego. W końcu prowadzi przez wyjątkowo piękne tereny przyrodnicze. 
 
Przystań ośrodka wypoczynkowego “Stanica Wodna” znajduje się w uzdrowisku Stare Jabłonki, które leży nad jeziorem Szeląg Mały w lasach taborskich. Wypożyczalnia sprzętu wodnego w ośrodku posiada m.in. łodzie wiosłowe, kajaki i rowery wodne. 
 
Poza tymi miejscami, naprawdę polecamy odwiedzenie jeziora Łęguty, Retyńskiego, Łoby oraz Wulpińskiego. Znajdują się one w promieniu maksymalnie 10 km od Guzowego Pieca.  

Tagi: